Manisalı boksçular Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyor

Photo of author

By admin

MANİSA (İGFA) – Aslan Spor Kulübü Başkanı ve boks antrenörü Yahya Aslan  bu sezonda iddialı olduklarını  sporcuları gece gündüz demeden Türkiye Şampiyonasına hazırladıklarını  söyledi.

Boks antrenörü Yahya Aslan sözlerine şöyle devam etti;

“Aslan Spor Kulübü olarak geçen yıl yaptığımız başarılara yenilerini eklemek için şimdiden çalışmalara başladık. Geçen yıl hem okullar arasında hemde ferdi müsabakalarında sporcularımız Türkiye Şampiyonu Türkiye 2. ve Türkiye 3.  oldular  Avrupa da Manisa’yı  temsil ettiler. Bunun üstüne koyarak  gitmek istiyoruz. Şimdiki hedefimiz yeni yılda yapılacak olan Türkiye Şampiyonalarında  sporcularımız  tekrar başarılı olması için  çalışacağız. Sporcularımız elinden geleni yapıyorlar. Yeni yılda hedeflerimize ulaşıp hem ülke içinde hem ülke dışında Manisa’yı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Bizlere  her zaman destek olan Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ve Şehzadeler Gençlik ve Spor Müdürü Erhan Özel’e teşekkür ederim” .

Sporcu Eylem Ece Ünlü ise, geçen yıl Erzurum’da düzenlenen Üst Minikler Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında  birinci olduğunu belirterek, “Yeni yıl maç hazırlıklarına başladık. Çalışmalarımız iyi gidiyor. Önümüzdeki sezonda Manisa’mızı yurt içinde ve yurt dışında iyi bir şekilde temsil etmek” dedi. Geçen yıl   54 kg Türkiye 2.si olan Ece Buruk ise, çalışmalara şimdiden başladıklarını belirterek, “Hedefim Avrupa da bayrağımızı dalgalandırmak. Çalışmalarımız planlı bir şekilde devam ediyor. Boks zor ama çalıştıktan sonra  çok zevkli bir spor. Karşılığını alabileceğimiz bir spor. Tüm herkesi boks sporu yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Yorum yapın